Skidotek

För att skidorna ska hållas i så bra skick som möjligt hoppas vi att användarna bär dem till skidspåret istället för att skida över parkeringsplanen. Där finns nämligen alltid sand och grus som sliter skidbottnen och gör skråmor i dem.

Meddela till epost pargasifskiteam@idrott.fi om nånting går sönder så att vi kan reparera eller byta ut utrustningen.

Bokningar Vintern 2021

Januari/Tammikuu
  • 18.1 kl. 11.20-12.45 Sarlinska skolan / Kyösti Kurvinen
  • 18.1 kl.13.15-14.30 Skräbböle skola / Jonas Wallin
  • 18.1 kl. 13.15-14.45 (?) Sarlinska skolan / Kyösti Kurvinen
  • 19.1 kl. 13.15-14.45 Sarlinska skolan / Kyösti Kurvinen
  • 20.1 kl. 9.00-10.30 Sarlinska skolan / Kyösti Kurvinen
  • 20.1 kl. 11.20-12.50 Sarlinska skolan / Kyösti Kurvinen
  • 20.1 kl. 13.15-14.45 Sarlinska skolan / Johanna Backas
  • 21.1 kl. 11.20-12.50 Sarlinska skolan / Kyösti Kurvinen
  • 22.1 kl. 9.30-10.45 Villa Kamomillan esikoulu / Carola Friberg
  • 22.1 kl. 13.15-14.50 Sarlinska skolan / Kyösti Kurvinen
  • 25.1 kl.9.00-10.30 Sarlinska skolan / Johanna Backas
  • 25.1 kl.13.15-14.30 Skräbböle skola / Jonas Wallin
  • 26.1 kl. 11.20-12.45 Sarlinska skolan / Johanna Backas
  • 27.1 kl. 13.15-14.45 Sarlinska skolan / Johanna Backas
  • 27.1 kl.14-15:30 Piftis / Wilma Westerlund
  • 28.1 kl.9.15-10.30 Skräbböle skola / Jonas Wallin
  • 28.1 kl. 11.20-12.45 Sarlinska skolan / Johanna Backas
  • 28.1 kl. 13.15-14.45 Sarlinska skolan / Johanna Backas
Februari/Helmikuu
  • 1.2 kl. 9:30-11:00, Nilsbyn Koulu, Noora Aittala
  • 1.2 kl. 11.20-12.50 Sarlinska skolan / Kyösti Kurvinen
  • 1.2 kl.13.15-14.30 Skräbböle skola / Jonas Wallin
  • 2.2 kl. Bokat hela dagen för Barnens Snödagar / Varattu koko päivä Lasten Lumipäiville
  • 3.2 kl. Bokat hela dagen för Barnens Snödagar / Varattu koko päivä Lasten Lumipäiville
  • 4.2 kl. 9:30-11:00, Nilsbyn Koulu, Noora Aittala
  • 5.2 kl. 9:30-11:00, Nilsbyn Koulu, Noora Aittala
  • 5.2 kl. 12:00-13:45, Koivuhaan koulu åk 4, Eija Lindén
  • 8.2 kl. 9:30-11:00, Nilsbyn Koulu, Noora Aittala
  • 8.2 kl. 11.30-12.30 Sarlinska skolan / Maria Helenius
  • 8.2 kl.13.15-14.45 Sarlinska skolan / Johanna Backas, Kyösti Kurvinen
  • 9.2 kl. 9:30-11:00, Nilsbyn Koulu, Noora Aittala
  • 9.2 kl. 9:00-11:00, Koivuhaan koulu åk 6, Eija Lindén
  • 9.2 kl. 11:00-13:00, Koivuhaan koulu åk 3, Eija Lindén
  • 9.2 kl. 11.20-12.45 Sarlinska skolan / Johanna Backas
  • 9.2 kl. 12.30-14.30 Sarlinska skolan åk 7 / Johanna Backas
  • 9.2 kl. 13:00-14:30, Koivuhaan koulu åk 5, Eija Lindén
  • 10.2 kl. 9:30-11:00, Nilsbyn Koulu, Noora Aittala
  • 10.2 kl. 8:45-11:15, Hovirinnan koulu, Pia Karppinen
  • 10.2 kl. 13.15-14.45 Sarlinska skolan / Johanna Backas
  • 11.2 kl. 9:30-11:00, Nilsbyn Koulu, Noora Aittala
  • 11.2 kl. 11.20-12.45 Sarlinska skolan / Johanna Backas
  • 12.2 kl. 9:30-11:00, Nilsbyn Koulu, Noora Aittala
  • 12.2 kl. 12:00-13:45, Koivuhaan koulu åk 4, Eija Lindén
  • 15.2 kl. 9:30-11:00, Nilsbyn Koulu, Noora Aittala
  • 15.2 kl. 13.15-14.45 Sarlinska skolan / Johanna Backas, Kyösti Kurvinen
  • 16.2 kl. 9.30-12.30 Malms skola åk 6 / Heidi Österman
  • 17.2 kl. 9-12, St. Karins svenska skola/Joan Keihäs
  • 17.2 kl. 12.15-14.45 Sarlinska skolan åk 8 / Sanna Häggström
  • 18.2 kl. 10-13, St. Karins svenska skola/Joan Keihäs
  • 18.2 kl. 13-14.30 Sarlinska skolan åk 9 / Sanna Häggström
  • 19.2 kl. 9.15-11.00 Bantis förskola / Micaela Fröberg
  • 19.2 kl. 11:00-13:30, Koivuhaan koulu åk 4, Eija Lindén
Mars/Maaliskuu
  • 1.3 kl. 9:30-11:00, Nilsbyn Koulu, Noora Aittala
  • 2.3 kl. 8.45-11.30 Hovirinta åk 5-6 / Lauri Scheinin
  • 2.3 kl. 9.15-11.00 Bantis förskola / Micaela Fröberg
  • 3.3. kl. 10-12.30 Hovirinnan koulu / Elina Luhta
  • 4.3 kl. 9:30-11:00, Nilsbyn Koulu, Noora Aittala
  • 4.3 kl. 11:30-14:00 Hovirinnan koulu, Hanni Korhonen
  • 5.3 kl. 12:00-13:45, Koivuhaan koulu åk 4, Eija Lindén
  • 8.3 kl. 9:30-11:00, Nilsbyn Koulu, Noora Aittala
  • 9.3 kl. 9:00-14:30, Koivuhaan koulu, Eija Lindén